Haber

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sultanbeyli’de açılışları yapacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 3 Şubat Cuma günü saat 14.00’te Sultanbeyli’de Aydos Kalesi ve Sultan Korusu’nun açılışını yapacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sultanbeyli Belediyesi’nin hayata geçirdiği projelerin açılışını yapmak için Sultanbeyli’ye geliyor. Açılışlar Cuma günü saat 14.00’te Kent Meydanı’nda yapılacak. Vatandaşlardan yoğun ilgi görmesi beklenen program için hazırlıklar sürüyor.

Sultan Korusu İstanbul’a nefes aldı

Toplam 127.000 m2 alan üzerine kurulan Sultan Korusu, İstanbul ve Sultanbeyli halkının yeni doğal yaşam alanı oldu. Sultanbeyli’nin cazibe merkezi olmasına katkı sağlayan proje, doğal yaşamdan izler taşıyor. Sultan Korusu, biyolojik göleti, ormanın dokusuna uygun ahşap köprüleri, çocuk oyun alanları, çevre dostu yemek pişirme üniteleri, piknik alanları, restoranı, mescidi ve estetik çeşmeleri ile ferah bir dinlenme alanı sunuyor. Yürüyüş ve bisiklet yolları ile ziyaretçilerine temiz bir hava sunmaktadır. Spor Seyir terasları ile size doğayı seyretme keyfi yaşatır. Cahit Zarifoğlu Doğa Kitapları Kütüphanesi de Sultan Korusu’nda kitapseverleri bekliyor.

İstanbul’un kapısı ‘Aydos Kalesi’

Sultanbeyli Belediyesi’nin girişimleriyle 12 yıl süren restorasyon sürecinin ardından Aydos Kalesi’nin resmi açılışı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılacak. prof. Dr. Halil İnalcık Hoca’nın deyimiyle Aydos Kalesi; İstanbul’un fethinin başlangıç ​​noktası olarak kabul edilir. Yerli ve yabancı turistlerin yoğun ilgisini çekecek olan kale, pazartesi hariç her gün misafirlerini ağırlayacak. – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu