Haber

2. tur hızlı geçecek! AK Parti üyesi Yavuz kesin sonuçlar için saat verdi

14 Mayıs’ta yapılan cumhurbaşkanlığı seçimlerinde adayların yeterli oya ulaşamaması nedeniyle cumhurbaşkanlığı seçimi 2. tura kaldı. Bu nedenle Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Kemal Kılıçdaroğlu, 28 Mayıs’ta sandıkta yeniden karşı karşıya gelecek.

“SONUCUNU BAŞARI OLARAK GÖRÜYORUZ”

AK PartiGenel Başkan Yardımcısı, Oyİş Lideri ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz TV100 Ankara Temsilcisi Deniz Gürel’e 14 Mayıs seçimi ve ikinci tip cumhurbaşkanlığı seçimi hakkında açıklamalarda bulundu. Gürel, Ali İhsan Yavuz ile görüşmesini şu sözlerle anlattı: “Ali İhsan Yavuz ile görüşmemde ikinci tip ve oy Gece hakkında konuştuk. AK Parti’deki oy düşüşünü sordum, ‘Tek tek tartışıyoruz, tartışıyoruz, 400 milletvekilimiz olsa bunu da yapardık. Pandemi iyice sarsıldı, depremde ülkemizin dörtte biri yerle bir oldu ve dışarıdan gelen algı yönetimleriyle seçime girdik. Böyle bir çerçevede ortaya çıkan bu sonucu başarı olarak görüyoruz.

“KESİN SONUÇLARI EN GEÇ 18.00’DE ALACAĞIZ”

İkinci varyanttaki amacını sorduğumda 54-55 civarında oy beklediğini söyledi. Bu konuşmayı yaptığımızda Sinan Ogan’ın kararı net değildi. Seçim gecesini sorduğumda bilgi verdi ve sabah 7.30, 7.50 gibi sonucu belirlediklerini söyledi. ‘Bu seçimde saat kaçta belirlenecek?’ Kendisine ‘Nihai sonuçları en geç 18:00’a kadar alacağız’ diye sorduğumda.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu