Ekonomi

Vali Çiftçi, sorunların çözümünde istişareye, ortak akla ve birliğe vurgu yaptı

Erzurum Valisi Mustafa Çiftçi, Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası’na (ETSO) iade-i ziyarette bulundu. ETSO’ya gelen Vali Çiftçi’yi, ETSO Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Saim Özakalın, Başkan Yardımcıları Muharrem Özdemir ve Serhat Kılıç ile Yönetim Kurulu üyeleri karşıladı.

2. OSB 3. Etap ve 6. Teşvik Bölgesi vurgusu

Başkan Özkalın, Yönetim Kurulu Toplantı Salonu’nda ağırladığı Vali Çiftçi’ye kent ve bölge ekonomisi ile ETSO’nun çalışmaları hakkında bilgi verdi. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Önder Özkalın, Oda olarak öncelikle 2. OSB 3. Etap alanının genişletilmesi ve Erzurum’un 6. Teşvik Bölgesi’ne dahil edilmesi yönünde yürüttükleri çalışmaları Vali Çiftçi’ye aktardı. Önder Özakalın konuşmasında, Rifat Hisarcıklıoğlu ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki TOBB Yönetim Kurulu’na yaptıkları ziyarette her iki konuya ilişkin taleplerini ilettiğini belirterek, “Bu milletvekillerimizin, Valiliğimizin, Büyükşehir Belediyemizin ve Odamız hep birlikte kucaklaşmış ve şehrimizin gelişmesinde, sanayileşmesinde büyük rol oynayacaktır.” “İki sorunun da yakın zamanda çözüleceğine inanıyoruz” dedi.

“Sorunları sağduyu ve güç birliğiyle çözeceğiz”

Vali Mustafa Çiftçi, Erzurum’un sorunlarının istişare, ortak akıl ve güç birliği ile çözüleceğine inandığını vurgulayarak, ETSO Yönetiminin bu anlayışla sorunlara yaklaşımının memnuniyet verici olduğunu belirtti. İş dünyası temsilcileriyle her zaman yakın temas halinde olacaklarını kaydeden Vali Çiftçi, Erzurum’un kalkınması ve kalkınması için devlet-millet birliği içinde hareket edeceklerinin altını çizdi. Erzurum’da faaliyet gösteren farklı sektörlerde yaşanan sorunların da dile getirildiği ziyarette, Başkan Özakalın, Vali Çiftçi’yi ETSO Meclisi ile görüşmek ve istişarelerde bulunmak üzere Eylül ayı Meclis toplantısına davet etti. Vali Çiftçi, programının uygun olması halinde Meclis toplantısına katılmaktan memnuniyet duyacağını da söyledi.

Ziyaretin sonunda Önder Özakalın, Vali Çiftçi’ye günün anısına Ehram eserleri ve Oltu taşından oluşan set ile ETSO Tarih Kitabı hediye etti. – ERZURUM

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu