Teknoloji

Steam’in ‘Oyun İçi’ Tasarımı Tamamen Değiştirildi

Steam, dünyanın en popüler çevrimiçi oyun platformudur. Masaüstü versiyonu büyük bir güncelleme aldı. Şu anda beta kapsamında kullanıcıların hizmetine sunulan yeni güncelleme, uygulamanın genel arayüzünde ciddi değişiklikler getiriyor. Kullanıcılar değişiklik yapabilir tatmin olacaklarbenziyor

Şimdi sizinle, Steam’in beta sürümünde Güncelleme özelliklerine daha yakından bakacağız. Hazırsanız başlayalım.

Yeni güncelleme ile Steam’e gelen tüm yenilikler

Oyun içi arayüz tamamen yenilendi

Yeni beta sürümde öne çıkan ilk yeniliklerden biri de bu. oyun içi arayüzünüz yenilenmek için Daha çağdaş bir görünüme sahip olan arayüz, oyuncuların oyun içerisinde arkadaşlarıyla sohbet etmelerine, oyun ilerleyişlerine erişmelerine, internet tarayıcısına erişmelerine ve oynadıkları oyunlar hakkında rehberlik etmelerine olanak sağlayacak. Bu özelliklerden bazıları aslında vardı, ancak çok kullanışlı değildi. Üstelik Steam’in oyun içi arayüzü artık oyuncuların kullanımına açıldı. kişiselleştirilebilir.

Notes uygulaması ile oyun içerisindeyken notlarınızı görebileceksiniz.

Steam’in en değerli yeni özelliklerinden biri, yeni Notes uygulamasıdır. Kullanıcılar bu uygulama ile oynadıkları oyunlara ilgi duymaktadır. Not almak , ekranda herhangi bir yere yerleştirebilecekler. Böylece oyunu oynarken aldığınız notları göreceksiniz. Örneğin oyun içerisinde birden fazla görevi aynı anda tamamlamak istiyorsunuz. Ekranın bir köşesine notlar ekleyerek görevleri unutmadığınızdan emin olabilirsiniz.

Pencere sabitleme özelliği ile oyun oynarken film izleyebileceksiniz.

Steam’in Notes uygulamasında kullanılan pencere sabitleme özelliği Notes’a özel değildir. oyuncular, oyun içi tarayıcıİle de kullanılabilir Böylece, bir oyuncu tarayıcı üzerinden oyun oynayabilir. filmi izleyebilir . Böylece kullanıcılara benzersiz bir deneyim sunulacak.

Bildirim menüsü de yenilendi

Steam, yeni güncellemede bildirim sayfasına da değindi. Şimdi yeşil butona tıklayan kullanıcı, en değerli bildirimler görecek Hepsini Görüntüle seçeneği ile hesaba gelen tüm bildirimler, kronolojik sıralamaile görüntülenebilir

Ekran görüntülerini yönetmek daha kolay

Steam şimdiye kadar oyun içi ekran görüntüleri sağladı. Bu özelliği son güncelleme tamamen değişti . Artık çok daha hızlı çalışan ekran görüntüleme yönetim paneli, kullanıcıların oyun, boyut veya tarih gibi filtrelerle çektiği ekran görüntülerine anında ulaşabilecek.

meramajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu