Haber

Seçil Erzan davasında Denizbank yöneticileri hakim karşısında

İSTANBUL – Aralarında Fernando Muslera, Arda Turan, Emre Belözoğlu, Selçuk İnan, Semih Kaya gibi ünlü futbolcuların da bulunduğu toplam 21 kişiyi dolandırdığı gerekçesiyle yargılanan eski Denizbank çalışanı Seçil Erzan beşinci kez hakim karşısına çıktı.

Kamuoyunda ‘yüksek karlı gizli fon’ olarak bilinen davada, önceki duruşmada bitmediği için Denizbank yöneticilerinin tanık ifadelerine devam ediliyor.

İstanbul Adliyesi 41. Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam eden duruşmaya avukatların ilgisi önceki duruşmalara göre daha az oldu. Davanın başından itibaren duruşmaya katılan futbolcu avukatlarının bir kısmı, Denizbank yöneticilerinin dinlendiği duruşmalarda mahkemeye katılmadı. Duruşmada banka içinde kamera kayıtlarından elde edilmiş görüntülerde kimlerin olduğunun tanıklar tarafından teşhis edilmesi istendi.

DOSYADA KİM VAR, NE KADAR CEZA İSTENİYOR?

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan iddianamede, Galatasaraylı eski futbolcular Selçuk İnan, Emre Çolak, Emre Belözoğlu, Arda Turan, Fernando Muslera ile Buse Terim, Buse Terim’in eşi Volkan Bahçekapılı, eski kulüp tercümanı Musa Mert Çetin ve Emre Çolak’ın kardeşi Emrah Çolak gibi 21 isim şikayetçi olarak yer alıyor.

Seçil Erzan için ‘Özel Belgede Sahtecilik’ ve ‘Tacir veya Şirket Yöneticisi Olan ya da Şirket Adına Hareket Eden Kişilerin Ticari Faaliyetleri Sırasında Dolandırıcılık’ suçlarından istenen ceza oranı da 77 yıldan 252 yıla kadar hapis talebine çıktı. Diğer sanıklar Ali Yörük, Kerem Can, Hüseyin Eligül, Nazlı Can, Atilla Yörük ve Asiye Öztürk’ün ise aynı suçlardan 3 yıl ile 85 yıl arasında değişen oranlarda hapisle cezalandırılmaları isteniyor.

haberyedisu.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu