Haber

Müzisyen Onur Şener Cinayetiyle İlgili Davada Tanıklar Dinlendi

Sanatçı Onur Şener; ankara Ankara’da sahne aldığı mekanda öldürülmesine ilişkin davaya bugün Ankara 31. Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam edildi. Duruşmada tanık Öykü Naz K., “Cam kırılma sesi duyduk, kalabalığın içinde Onur Şener’in yüzünü hatırlıyorum. Şener hemen yanımıza geldi, 5-6 adım attı, gömleğiyle yüzünü sildi ve sonra yere çöktü.” Duruşma 3 Mayıs’a ertelendi.

Müzisyen Onur Şener’in 2 Ekim 2022’de Ankara’da sahne aldığı eğlence mekanında öldürülmesiyle ilgili olarak; Üçü tutuklu beş kişinin “canavarca hisle öldürme” suçundan yargılandığı davanın duruşması bugün Ankara 31. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü.

Duruşmaya tutuklu sanıklar İlker Karakaş, Ali Gündüz, Semih Soyalp ile tutuklu sanıklar Begenlendi Gündüz ve Jale Erberk katıldı.

İlk duruşmada sanıklar ve bazı tanıkların dinlenmesinin ardından bugün görülen duruşmaya tanıkların ifadeleri ile devam edildi. Duruşmada tanıklardan Öykü Naz K. şunları söyledi:

“Saati hatırlamıyorum hamburgercide yemek yiyorduk. Otururken müzik sesi geldi. Beş dakika geçti bağırışlar duyduk umursamadık. Sonra cam sesi duyduk. Kalabalıkta Onur Şener’in yüzünü hatırlıyorum. Şener bize doğru yürüdü, gömleğiyle 5-6 adım attı, yüzünü sildi, sonra yere yığıldı ve bayıldı.”

Tanık ifadelerinin ardından; Sanık avukatları, tutuklu sanıkların da tutuklanmasını talep etti. Avukatların talebi üzerine mahkeme heyeti, tutuklu sanıkların tutukluluk hallerinin ve tutuklu sanıklara verilen söz konusu kontrol tedbirlerinin devamına karar vererek duruşmayı 3 Mayıs’a erteledi.

Fotoğraf: ARŞİV

Kaynak: ANKA / Güncel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu