Ekonomi

Moody’s’ten Türk bankaları için kritik karar

  • Moody’s, Türkiye’nin kredi notu görünümünü yükseltirken, 17 Türk bankasının not görünümünü de “durağan”dan “pozitif”e çevirdi.
     
  • Kredi derecelendirme kuruluşu, 12 Ocak’ta Türkiye’nin kredi notunu “B3” olarak doğrulamış, not görünümünü ise “durağan”dan “pozitif”e çevirmişti.
     
  • Açıklamada, olumlu görünümün nedeninin “ekonomi politikasındaki belirleyici değişiklik, özellikle de ortodoks para politikasına dönüş” olduğu vurgulandı.


NOT GÖRÜNÜM OLUMLU

Moody’s Türkiye’nin kredi notu görünümünü yükseltmesinin ardından Türk bankalarına not değerlendirmesi yaptı. Kredi derecelendirme kuruluşundan yapılan açıklamada, Türkiye’deki 17 bankanın not görünümünün “durağan”dan “pozitif”e değiştirildiği belirtildi.


Moody’s, 12 Ocak’ta yaptığı değerlendirmede Türkiye’nin kredi notunu “B3” olarak doğrulamış, not görünümünü ise “durağan”dan “pozitif”e çevirmişti.
 

Kredi derecelendirme kuruluşundan yapılan açıklamada, Türkiye’nin kredi notunun “B3” olarak teyit edildiği, daha önce “durağan” olan not görünümünün ise “pozitif”e yükseltildiği bildirildi.

Açıklamada görünümün pozitife çevrilmesinin temel nedeni şu oldu: “Ekonomi politikasında kesin bir değişiklik, özellikle de ortodoks para politikasına dönüşŞu ifadelere yer verildi: “

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu