Haber

Mersin’de Cumhuriyetin 100’üncü Yılı İçin Fener Alayı

Cumhuriyetin kuruluşunun 100. yılı anma etkinlikleri kapsamında MERSİN’de fener alayı düzenlendi. Drone ile çekilen olaydan renkli görüntüler ortaya çıktı.

Mersin Valiliği tarafından Cumhuriyetin 100’üncü yılı dolayısıyla düzenlenen etkinlik, Yenişehir ilçesi Adnan Menderes Bulvarı üzerindeki Mersin İdmanyurdu Meydanı’ndan başladı. Programa Vali Ali Hamza Pehlivan, eşi Yıldız Pehlivan, askeri ve sivil yetkililer, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, sporcular, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Katılımcıların ellerinde Türk bayrağı ve fenerlerle yürüdüğü etkinlikte 100 metrelik Türk bayrağı taşındı. Mehter takımının yürüyüşleriyle eşlik ettiği meşale alayının yürüyüşü Suphi Öner Öğretmenevi’nde sona erdi. Yürüyüşün sonunda saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı söylendi. Etkinlik drone ile havadan da görüntülendi.

Programın ardından açıklama yapan Vali Pehlivan, Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle fener alayı düzenlediklerini belirterek, yüce Türk bayrağının çok değerli olduğunu söyledi. Pehlivan, “Birlik ve beraberliğimiz kalıcı olduğu sürece ülkemiz, devleti ve milletiyle geleceğe çok daha güçlü bir şekilde ilerleyecektir. Duyguluyuz, heyecanlıyız, 100’üncü yılımızı kutluyoruz. Kahramanlarımızı saygıyla anıyoruz. Kurtuluş Savaşımızı, şehitlerimizi ve gazilerimizi, özellikle Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü anıyoruz.” “Onu rahmetle anıyoruz. Tarihimizden aldığımız güçle yeni bir yüzyıla adım atıyoruz” dedi.

Etkinlik hatıra fotoğrafı çekimiyle sona erdi.

buyukcekmeceajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu