Haber

Menderes Belediyesi Uçurtma Şenliği Hatay’da Yapıldı

Menderes Belediyesi’nin uçurtma Festivali‘ bu yıl HatayMuhtaç Haritası ve Defne Samandağ Gönüllüleri’nin desteğiyle düzenlenen şenlikte binlerce Türk bayraklı uçurtma gökyüzünü kapladı.

Menderes Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bir klasik yaptı’ uçurtma Festivali‘, bu yıl Hatay Türkiye’nin Samandağ ilçesinde gerçekleştirildi. Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerin yaralarını sarmak için düzenlenen organizasyon, vatandaşları Kuşalan ilçesinde buluşturdu.

Festivalde; çocuklara pasta, meyve suyu, lolipop gibi pek çok ikramda bulunuldu; Yüz boyama, sosis balon gibi çeşitli etkinlikler gerçekleştirildi. Gümüldür Mandalina Festivali’nin maskotları Mandi ve Mandila da depremzedelerin yanında olmak için festivale katıldı.

Menderes Belediye Başkan Yardımcısı Erkan Özkan da şenliklere katılarak depremzedelerin sorunlarını ve taleplerini dinledi. Bugüne kadar deprem bölgesinden ve depremzedelerden desteklerini esirgemediklerini belirten Başkan Yardımcısı Özkan, şunları söyledi:

Hatay içinde çok güzel bir gün geçirdik. Belediyemizin her yıl geleneksel olarak düzenlediği Uçurtma Şenliğini yaşadığımız büyük deprem nedeniyle deprem bölgesinde düzenledik. Hatay Samandağı’nda bugün uçurtmalar kardeşliğe yükseldi. Gerçekleştirdiğimiz şenlik ile çocuklarımız hayallerini ve coşkularını gökyüzüne taşıdılar. Gün boyu süren etkinliğimizde çocuklarımızın memnuniyetini görmek ve onlara acılarını bir nebze olsun unutturmak bizleri de mutlu etti. Çocuklar bizim her şeyimiz. Menderes Belediyesi olarak hem onlar hem de depremzede olan vatandaşlarımız için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. Festivalimizin gerçekleşmesinde bizlere destek olan Muhtaç Haritası’na ve Defne Samandağ Gönüllülerine tüm Menderesli hemşehrilerim adına teşekkür ediyorum.”

Kaynak: ANKA / Ömür Boyu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu