Yaşam

MAISON FRANCIS KÜRKDJIAN İKONİK BACCARAT ROUGE 540 SERİSİNİ TANITTI

Maison Francis Kurkdjian ikonik Baccarat Rouge 540 serisini tanıttı. Cemaat hayatından değerli isimlerin katıldığı, parfümün yaratılış hikayesi ve isminin detaylı bir şekilde anlatıldığı etkinliğe katılanlar, Maison Francis Kurkdjian’ın duyuların simyasını simgeleyen vazgeçilmez eserini keşfettiler.

Maison Baccarat’ın 250. yılını bir parfümle kutlamak için yaratılan Baccarat Rouge 540’ın sırları, Güçlü Center’da düzenlenen etkinlikte ortaya çıktı. NeoBloom Kurucu Ortağı Birgül Ulucan Öztürk, Baccarat Rouge 540 parfümlerinden vücut kremlerine, kokulu ve aydınlatıcı vücut yağlarından saç spreylerine, konut çalışmalarından seyahat paketlerine kadar serinin tüm eserlerini ve ‘nin yaratılış hikayesini anlattı. parfüm söylendi. Workshop ve koku atölyelerinin de düzenlendiği etkinliğin katılımcıları, markanın ideolojisiyle tanışma ve çalışmaları deneme fırsatı buldu.

Duyuların simyasını simgeleyen Maison Francis Kurkdjian’ın vazgeçilmez eseri Baccarat Rouge 540, Francis’in yaratıcı süreçteki ilk ve en önemli adımı olan yaratıcı isim konseptini gururla taşıyor. Baccarat Rouge 540’ın ilham veren yaratılış hikayesi, kristal fabrikasyon atölyelerine dayanmaktadır. Parfüm adı; Adını 1839 yılında Fransa’da renkli kristal üreten ilk cam fabrikası olan Baccarat’tan ve bu fabrikada üretilen ‘Baccarat red’ adı verilen koyu kırmızı kristalden almıştır. Maison Baccarat’ın imzası olan bu ayırt edici kırmızı kristali yaratmak için erimiş kristale 24 ayar altın tozu eklenir ve 540°C’de pişirilir. Baccarat Rouge 540’ta parfümler ve isimlerdeki yaratıcı yaklaşımını bırakmayan Francis Kurkdjian, kendine has ilhamını ve meselini her zaman olduğu gibi parfüm adına da işliyor.

Bakara Rouge 540; Eau de Parfum, Extrait de Parfum adlı iki farklı formülü ve üç farklı boyuttaki şişesiyle çarpıcı kokusuna hayat veriyor. Üst notalarında yasemin ve safranın eşlik ettiği Eau de Parfum, orta notasında sedir ağacı ve alt notasında ambroksan içerir. Çiçekli ahşap-amber dokusu ile parfüm, tüm nota geçişleriyle ışık saçan oldukça ağır ve aydınlık bir yol hissi veriyor. Üst notalarında Mısır menşeili İspanyol yasemini ve safranın yer aldığı Extrait de Parfum’un orta notasında acı badem ve sedir ağacı yer alıyor. Dip notasında ambroxan ile odunsu misk doku uyumu yakalanmıştır. Extrait de Parfum, Eau de Parfum’daki çiçekli ahşap kehribar dokusunu korur.

Parfümün yarattığı hisleri her zaman, her yerde yaşayın

Banyo, vücut bakımı ve yaşam tarzı/günlük işleri de içinde barındıran Baccarat Rouge 540 serisi, parfümün yarattığı hisleri her an, her yerde yaşamanıza olanak tanıyor. Kokulu vücut kremi, kokulu vücut yağı, aydınlatıcı vücut yağı ve kokulu saç spreyi gibi pek çok detayın yer aldığı koleksiyon, günlük bakım ihtiyaçlarına da yeni bir koku yoğunluğu getiriyor. Portatif tasarımı ve gittiğiniz her yere yanınızda taşıyabileceğiniz yüksek konsantrasyonu sayesinde kendinize yapabileceğiniz en büyük jesti sunan Baccarat Rouge 540, kristal gibi ışıltılı ve ağır kokunuzu her yere götürmenize yardımcı olur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu