Haber

Mahkeme Tarafından İncelenen 4 Farklı Senaryo: Münevver Karabulut Cinayeti Neden İşlendi?

14 yıl önce vahşice katledilen Münevver Karabulut’un öldürülmesi geçtiğimiz günlerde yeniden tartışıldı. Münevver’i katleden katil Cem Garipoğlu, uzun süre firar ettikten sonra yakalandı ve cezaevinde intihar ederek yaşamına son verdi. Karabulut ailesinin avukatı Rezan Epözdemir, mahkeme tarafından cinayet sebebi olarak 4 farklı senaryonun araştırıldığını söyledi.

Rezan Epözdemir’in Fatih Altaylı’nın programında Yahudi geleneklerinde cinayet sebebi olduğu iddia edilen Mayasız Ayin’in mahkeme tarafından soruşturulduğu yönündeki açıklaması tartışma yarattı.

Sözcü’den Hayati Arıgan’ın haberine göre,Epözdemir, Mayasız Ayini’ne ilişkin iddiaların mahkeme tarafından araştırıldığını ve mahkemenin cinayet gerekçesi olarak 4 farklı senaryoyu değerlendirdiğini söyledi.

“İçlerinden biri Münevver Karabulut’un ailesinin sırrını öğrenmiş olabilir. Cem Garipoğlu testereyi önceden aldığı için kendisi tarafından öldürülmüş olabilir. Sonra kurbanı eve getirir. Cinayetten önceki yazışmalarında ‘Seni aşkımla boğacağım’ demişti. Türkiye bizi konuşacak. Senin için gitar çalacağım. Panjurları kapatacağım’ diyor.

“İkinci nedenle, direnen bakire maktulün tırnaklarında Garipoğlu ailesine ait DNA örnekleri var. Mağdura yönelik cinsel istismar burada da denenmiş olabilir. Mağdurun buna direndiği iddiası var ve bu cinayet bu yüzden işlenmiş olabilir.”

“Üçüncüsü, baba ve oğul cinayete iştirak suçundan birlikte yargılandı. Özellikle soruşturma aşamasında birlikte bir şeyler yapmak isteyebilecekleri ve direnmiş olabilecekleri iddiası var.”

“Dördüncü kez Münevver Karabulut saat 15.00’te eve geliyor. Cem Garipoğlu, gitar valizinde Münevver’in kafası vücudundan ayrılmış halde 18:46’da evden çıkıyor. Cinayet mahalli de Bahçeşehir’de bir ev. Korsan taksiyle 40 kilometrelik Etiler’e gidiyor. Büyükannesinin evinin önündeki çöp kutusuna bırakır. Yazışmalarına göre testereyi çoktan almıştı ve cinayeti planlanmıştı. Zaten gebe kalmadan mahkum edildi. Mahkeme gerekçesinde bunun bir ritüel olabileceğini savundu.”

“Ancak mahkeme bu 4 senaryodan hangisinin olduğunu belirleyemedi. ‘Bu 4 ihtimal muhakemede, duruşmada konuşuldu’ dedim. Bu mahkemenin görüşü. Benim bu yönde ne bir görüşüm ne de bir kanaatim var.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu