Haber

Kula’da Deri İhtisas ve Karma OSB için sözleşme imzalandı

Manisa’nın Kula ilçesinde kurulacak Deri İhtisas ve Karma Organize Sanayi Bölgesi için altyapı ihalesini kazanan firma ile sözleşme imzalandı.

OSB binasında düzenlenen imza töreninde konuşan Kula Belediye Başkanı ve OSB Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Tosun, 1997’de başlayan hayalin 25 yıl sonra gerçeğe dönüşeceğini, yatırımın şehrin kaderini değiştireceğini söyledi.

Alt yapı ihale sözleşmesi ile toplam 258 bin metrekarelik alanın ilk etabı olan 81,6 hektarlık alana yol, atık su, yağmur suyu, içme suyu, telekomünikasyon ve elektrik şebekesi yapım işinin yapılacağını belirten hektarlık alanda çalışmaların 2023 yılı sonuna kadar tamamlanmasının hedeflendiğini belirten Tosun, şunları kaydetti:

OSB ile ilgili sıkıntılı süreçlerin aşıldığını belirten Tosun, şöyle konuştu:

“Artık yatırımların yapılacağı, üretimin başlayacağı bir sürece giriyoruz. Bundan sonra Kula ve OSB sayesinde daha çok yatırım, daha çok üretim ve istihdam konuşulacak. Spor Bakanımız Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Mustafa Varank bize büyük takviyeler yaparak, sıkıştığımız noktalarda önümüzü açtı. Manisa Valimiz Yaşar Karadeniz, Kaymakamımız Birkan Tatlısöz, Organize Sanayi Bölgeleri Genel Müdürü Fatih Turan, Kalkınma Ajansları Genel Müdürü Barış Yeniceri ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

İmza törenine CHP İlçe Başkanı Osman Kasırga, MHP İlçe Başkanı Nazım Baytok ve AK Parti İlçe Başkan Yardımcısı Eyüp Yavuz Aşkın da katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu