Ekonomi

Kohl’s 4. çeyrek satışları mütevazı düşüşle tahminleri aştı, Sephora daha iyi performans gösterdi

Kohl’s Corporation (NYSE:KSS) tatil dönemi satışlarında analistlerin beklediğinden daha az bir düşüş bildirdi. Geniş giyim ve ayakkabı yelpazesiyle tanınan şirket, beklenenden daha iyi performansı tatil sezonunda sunulan indirimlere ve Sephora mağazalarındaki güzellik kategorisindeki güçlü satışlara bağladı.

ABD’li büyük mağaza zinciri net satışlarının %1,1 azalarak 5,71 milyar dolara gerilediğini açıkladı. LSEG verilerine göre bu rakam, %1,3 düşüşle 5,70 milyar dolara gerilemesini öngören ortalama analist tahminlerini aştı.

Satış rakamları, perakende sektörü için kritik bir satış döneminde Kohl’s’un stratejik fiyatlandırmasına ve ürün çeşitliliğine tüketicilerin dirençli bir tepki verdiğini gösteriyor. Şirketin Sephora ile güzellik ürünlerini içeren ortaklığı da tatil çeyreğindeki genel satış performansına olumlu katkıda bulunmuş görünüyor.

InvestingPro İçgörüleri

Kohl’s Corporation (NYSE:KSS) zorlu bir perakende ortamında ilerlerken, stratejik girişimleri analist beklentilerini aşan bir tatil çeyreği performansına yol açtı. Şirketin dayanıklılığı, InvestingPro’nun temel metrikleri ve içgörüleriyle daha da vurgulanmaktadır. Kohl’s, 3,01 milyar dolarlık piyasa değeri ve %7,36’lık kayda değer temettü getirisi ile rekabetçi bir ortamda bile hissedar getirilerine olan bağlılığını göstermektedir.

Kohl’s için InvestingPro İpuçları, şirketin yüksek hissedar getirisini ve son 14 yıldaki tutarlı temettü ödemelerini vurgulayarak, yatırımcılara değer döndürmeye adanmışlığın sinyalini veriyor. Buna ek olarak, analistlerin cari yılda satışlarda düşüş beklemesine rağmen, net gelirde artış beklentisi, Kohl’s’un karlılığı artırmak için operasyonlarını optimize ediyor olabileceğini düşündürüyor.

InvestingPro Verileri, şirketin finansal sağlığını daha da aydınlatıyor. 2024’ün 3. çeyreği itibariyle son on iki ay için Fiyat / Defter oranı 0,8’dir ve bu da hisse senedinin varlıklarına göre değerinin altında olabileceğini göstermektedir. Bununla birlikte, aynı dönem için F/K oranı -24,07’dir ve şirketin geçen yıl karlılığını sürdürmede karşılaştığı zorlukları yansıtmaktadır.

Kohl’s’un finansal nüanslarını daha derinlemesine incelemek ve ek InvestingPro İpuçlarını keşfetmek isteyen okuyucular için InvestingPro ‘yu ziyaret etmek kapsamlı bir analiz sağlayabilir. Yatırım kararlarına rehberlik edebilecek 9 ek ipucu mevcuttur. InvestingPro aboneliğinde %20’ye varan indirim elde etmek için INVTROZEL1A kupon kodunu kullanarak özel tekliften yararlanın ve yatırım stratejinizi şekillendirebilecek değerli içgörülere erişin.

Reuters bu makaleye katkıda bulunmuştur.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu