Haber

Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nden Yeşilhisar’a yeni yatırım

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, turizm değerleri açısından değerli bir potansiyele sahip olan Yeşilhisar ilçesini ziyaret etti.

İlk olarak Kayseri Büyükşehir Belediyesi Yeşilhisar Pazar Yeri’nde inceleme yapan Başkan Büyükkılıç, burada yaptığı açıklamada, “Çok şükür ilçelerimizde ihtiyaç ve beklentiler doğrultusunda hizmetlerimize devam ediyoruz.”

“YENİ, PARLAK, GÜNÜMÜZ KOŞULLARINA UYGUN”

Pazar yerinin ilçeye çok yakıştığını belirten Büyükkılıç, “Şu anda Yeşilhisar’da etrafımız yaklaşık bir ay önce tamamlanıp hizmete giren yeni, pırıl pırıl, günün şartlarına uygun bir pazar yeri ile çevrili. diye sorduğumuzda memnuniyetlerini dile getiriyorlar. “İlçemize yakışıyor, hayırlı ve bereketli olsun, Cenab-ı Allah buradaki esnaf kardeşlerimize rızık versin, bize güvenen vatandaşlarımız için elimizden bir şey gelmez, bize bu hizmet fırsatını verdikleri için kendilerine teşekkür ederiz.” söz konusu.

Yeşilhisar Belediye Başkanı Halit Taşyapan da Başkan Büyükkılıç’a teşekkür ederek, “İlçemizdeki pazar yeri başlı başına dar ve alçak bir noktaya sahipti. Lavaboları, sosyal tesisleri ve karakolu ile ilçemize kullanışlı bir pazar alanı kazandırdık. “Büyükşehir Belediyemize ve tüm ekibine teşekkür ediyorum” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç daha sonra Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Büyükşehir Belediyesi iş birliğiyle kurulan Yeşilhisar İlçe Halk Kütüphanesi’ne taşındı. Kütüphaneyi ziyaret eden Lider Büyükkılıç, minikler ve gençlerle yakından ilgilendi, onlarla sohbet etti ve gençlere, “Kütüphanemiz hayırlı olsun, bir ihtiyacınız, bir isteğiniz var mı?” diye sordu.

“DAYANIŞMANLIĞIN EN GÜZEL ÖRNEKLERİNİ BURADA GÖRÜYORUZ”

Burada yaptığı açıklamada, “Başka bir hizmetle karşı karşıyayız. Kültür ve Turizm Bakanlığımız işbirliğiyle inşa ettiğimiz kütüphane hizmete hazır. Gençlerimiz ve çocuklarımız hizmet almaya başladı. En kısa zamanda lansmanını yapıp kamuoyuna tanıtacağız ve paylaşacağız. Emeği geçenlere ve Kültür Bakanlığımıza teşekkür ederiz. Burada Kayseri Büyükşehir Belediyemizin kamu kurumlarıyla uyumlu dayanışmasının en güzel örneklerini görüyoruz. İyi şanslar, iyi şanslar.

Öğrenciler ayrıca, “Burayı çok güzel bulduk, sınavlarımız başladı, evde ders çalışamadığımız zamanlarda burada çalışıyoruz. Kütüphaneyi seviyoruz. Önder Büyükkılıç’a, “Burayı yaptırdığınız için çok teşekkür ediyoruz” diyerek teşekkür ettiler.

BELEDİYE BAŞKANI BÜYÜKKILIÇ’IN YÜZME HAVUZUNA GENÇLERİN YOĞUN İLGİ

Başkan Büyükkılıç, son olarak 25 metre uzunluğunda ve 12,5 metre genişliğinde, toplam 312,5 metrekare alanda, tüm mekanik ve elektronik sistemleri otomasyona bağlı, uzaktan SCADA kontrol sistemi sayesinde güvenli ve konforlu bir şekilde hizmet veriyor. Yeşilhisar Büyükşehir Belediyesi KAYMEK. Yüzme Havuzu’nu ziyaret ettik. Miniklerin büyük ilgi ve sevgiyle karşıladığı Lider Büyükkılıç, yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Yeşilhisar’ımız için ihtiyaç duyulan böyle güzel bir tesisin hayata geçmesinde emeği geçenlere teşekkür ediyorum. “Kayseri Büyükşehir Belediyesi Yeşilhisar’ımıza yakışan bir hizmeti hayata geçirdi” dedi.

Gençlerin memnuniyetinden memnun olduklarını belirten Büyükkılıç, “Gerçekten bir ihtiyaç olduğunu gördük ve bu çocukların böyle bir tesise sahip olması bizi mutlu etti. Çünkü yüzme kültürleri ile keyifli bir ortam ve dostluklar oluşuyor. . Siz mutlu olduğunuzda ve yüzünüz gülümsediğinde bizim yüzümüz de gülümser. “Size iyi şanslar diliyorum, umarım Allah size sağlıklı sularda yüzme yeteneği verir” dedi.

Yeşilhisar Belediye Başkanı Halit Taşyapan, “İlçemizin gerçekten ihtiyacı olan havuzumuz için isteğimizi anında geri çevirmeden yerine getirdi. İlçemize yaptığı bu hizmetlerden dolayı kendisine çok teşekkür ediyorum, sağ olsun, ömürleri uzun olsun” dedi. Yüzmeyi burada tamamen öğrendiklerini söyleyen çocuklar, çok mutlu olduklarını söyledi.

Denetimlerde Başkan Büyükkılıç’a Yeşilhisar Belediye Başkanı Halit Taşyapan, Yeşilay Kayseri Şube Başkanı Mehmet Çifçi ve Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hamdi Elcuman eşlik etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu