Haber

Kahramanmaraş depreminde kaç kişi öldü?

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremler 10 ilde ağır hasara neden oldu. Depremlerde yüzlerce bina yıkılırken çok sayıda vatandaşımız hayatını kaybetti. Depremlerle ilgili son duruma değinen Afad, hayatını kaybedenlerin sayısının arttığını bildirdi. Afad’dan yapılan açıklamada, “Bölgeden 448 bin 18 vatandaş tahliye edildi.” ifadeler yer aldı. Peki Kahramanmaraş depreminde kaç kişi öldü?

KAHRAMANMARAŞ’TA TOPLAM KAÇ KİŞİ OLDU?

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremler 10 ilde ağır hasara neden oldu. Depremlerde yüzlerce bina yıkılırken çok sayıda vatandaşımız hayatını kaybetti. Depremlerle ilgili son duruma değinen Afad, hayatını kaybedenlerin sayısının 42 bin 310’a çıktığını bildirdi. Afad’dan yapılan açıklamada, “Bölgeden 448,18 vatandaş tahliye edildi.” terimler yer aldı.

Depremde yıkılan illerde arama kurtarma çalışmaları büyük ölçüde tamamlandı ve enkaz kaldırma çalışmalarına başlandı. Bu noktada enkazdan çıkan depremzedelerin fotoğrafları ve kişisel eşyaları yürekleri dağladı. Bazı deprem bölgelerinde moloz yığınlarının ortasında bulunan fotoğraf ve albümler ortaya çıkarıldı. Depremzedelerden geriye kalanların ortaya çıkarıldığı bu kareler görenleri duygulandırdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu