Haber

İZSU, İzmir’in altyapı yatırımlarını tanıtacak

Yaşayan Körfez seferberliği başta olmak üzere birçok değerli projeyi hayata geçiren İZSU Genel Müdürlüğü, izmir Altyapı odaklı yatırımlarını halkla buluşturuyor. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İZSU’nun 28 milyar lirayı bulan yatırım ve projelerini, yarın (22 Ocak Pazartesi) Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilecek Büyük Altyapı Yatırımları Toplu Açılış ve Temel Atma Töreni’nde kamuoyuna açıklayacak.

Dayanıklı şehir vizyonu doğrultusunda kapsamlı bir yol haritası çizen İZSU Genel Müdürlüğü, 2019 yılından bu yana kent genelinde 11 milyar lira yatırım yaptı. Toplamda 3.200 kilometre içme suyu, 1.400 kilometre atık su ve 300 kilometre yağmur suyu ayırma hattı 5 yılda üretildi. İçme suyu ve atıksu arıtma tesisleri olmak üzere toplam 27 tesis inşa edilirken, mevcut 4 tesisin kapasitesi artırıldı. 3 milyar liralık yatırımla başlayan çok sayıda projenin imalat çalışmaları devam ederken, İzmir’in geleceğine miras kalacak 14 milyar liralık uzun vadeli yatırımların müjdesi verildi.

İZSU Genel Müdürlüğü, tamamlanan, devam eden ve yapılacak yatırımlarla birlikte toplam bütçesi 28 milyar liraya ulaşan altyapı yatırımlarının tanıtılması amacıyla Büyük Altyapı Yatırımları Toplu Açılış ve Temel Atma Töreni düzenleyecek. 22 Ocak Pazartesi günü saat 11.00’de Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleşecek tören vatandaşların katılımına açık olacak.

BELEDİYE BAŞKANI SOYER’DEN DAVET

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “İzmir’i dayanıklı, güvenli ve yaşanabilir bir şehir haline getirmek amacıyla 5 yıldır yer altında yaptığımız yatırımlarımız artık gün yüzüne çıkıyor. Gelecek 50 yılı güvence altına alacak bir yol Geleceğe Miras “Başlığıyla gerçekleştireceğimiz toplu açılış ve temel atma töreninde tüm hemşerilerimizin bu gururu paylaşmalarını bekliyorum.”

Kaynak: ANKA / Yerel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu