Haber

İSTANBUL HAVALİMANI’NDA İNTİHAR EDEN LİBERYALI’NIN MİDESİNDEN UYUŞTURUCU ÇIKTI

DİPLOMATİK pasaport sahibi Liberyalı Aberkah Samuel Kwame, dün İstanbul Havalimanı’na intihar etmişti. Yapılan ilk incelemede Liberyalı yolcunun midesinde uyuşturucu madde tespit edildi.

İstanbul Havalimanı’nda dün meydana gelen olayda, diplomatik pasaportu olduğu öğrenilen Liberya asıllı Aberkah Samuel Kwame eşi ve çocuklarıyla birlikte ülkelerine dönmek için öğlen saatlerinde taksiyle İstanbul Havalimanı’na geldi. Taksiden inen Samuel Kwame birkaç adım attıktan sonra 2’nolu kapının bulunduğu alandan 20 metre yükseklikten kendini aşağıya bırakarak eşi ve çocuklarının göz önünde intihar etti. Yapılan birinci incelemelerde intihar eden diplomatik pasaport sahibi yolcunun midesinde uyuşturucu husus tespit edildi. Bu gelişme üzerine olayla ilgili olarak yürütülen soruşturmayı İstanbul Emniyet Müdürlüğü Narkotik Cürümlerle Çaba Şube Müdürlüğü grupları periyot aldı.

Diplomatik pasaport sahibi Aberkah Samuel Kwame’nin intiharı ile ilgili olarak Liberya basınından yer alan haberlerde Kwame’nin Batı Afrika Devletleri Ekonomik Topluluğu’nun (ECOWAS) özerk ve uzmanlaşmış bir kurumu olan Batı Afrika Para Ajansı’nda (WAMA) ekonomist olarak misyon yaptığı, diplomatik pasaportu nasıl elde ettiğinin belirsizliğini koruduğu söz edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu