Ekonomi

HSBC, Microsoft’un piyasa değerinin cazip olmaya devam ettiğini belirtiyor

Çarşamba günü HSBC, müşterilerine Microsoft’un (NASDAQ:MSFT) piyasa değerinin, yapay zeka (AI) projelerinden gelir elde etme konusundaki stratejik vurgusu nedeniyle cazip olduğunu bildirdi.

Bankanın desteği, Microsoft’un Coca-Cola ile yaptığı ve yapay zeka uygulamasının 2020’de 250 milyon dolar değerindeki ilk anlaşmadan 1,1 milyar dolarlık önemli bir taahhüde kadar ortaklığın büyümesinde etkili olduğu önemli ittifakı takip ediyor.

HSBC’nin araştırmasına göre, Coca-Cola’nın 1,1 milyar dolarlık taahhüdü, Microsoft’un yapay zeka teknolojisi ve Azure bulut hizmeti üzerindeki artan etkisini vurguluyor. Coca-Cola’nın tüm dijital uygulamalarını Azure’a aktarması ve finansal kazanç için yeni yollar keşfetmek üzere farklı sektörlerde ortak girişimler planlamasıyla işbirliği basit bir bulut hizmeti kullanımının ötesine geçiyor.

HSBC, Microsoft için hisse başına 516 dolarlık bir hedef fiyat belirledi ve hisse senedinin satın alınmasını tavsiye ederek mevcut fiyatından yaklaşık %29’luk bir potansiyel değer artışı öneriyor. Bankanın iyimser duruşu, Microsoft’un güçlü gelir büyümesine, kar marjlarına ve yapay zeka ve bulut bilişim sektörlerindeki stratejik rolüne dayanıyor.

HSBC, Microsoft’un çeşitli alanlarda iş çözümleri sağlamak için yapay zekayı kullanma konusundaki uzmanlığını vurgulayarak, “Bize göre Microsoft, Azure ve yapay zeka alanındaki hakimiyeti nedeniyle sektör ortalamasına kıyasla daha yüksek bir değerlemeyi garanti ediyor” dedi.

HSBC’nin Microsoft’u teknoloji sektöründe önemli bir yatırım olarak tavsiye etmesi, şirketin uzun vadede yapay zeka öncülüğündeki değer üretiminden yararlanma beklentilerini vurguluyor. HSBC, önemli finansal değerleme göstergelerine göre Microsoft’un hisselerinin benzer şirketlere kıyasla iyi performans gösterdiğini belirtiyor.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş ve çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Ek ayrıntılar için Hüküm ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu