Teknoloji

Hogwarts Legacy sadece iki haftalık satışla dudak uçuklatıyor

Avalanche Software tarafından geliştirilen ve Warner Bros tarafından geliştirilen Harry Potter’ın büyücü evreninde geçen Games tarafından yayınlanan The Hogwarts Legacy oyunu, çıkışından sadece 2 hafta sonra 12 milyondan fazla kopya satarak önemli bir başarıya imza attı. Bu etkileyici sayıya, oyunun 10 Şubat’ta PC ve güncel nesil platformlarda yayınlanmasından iki hafta sonra ulaşıldı.

Variety’ye göre oyun, yayıncıya küresel satışlar yoluyla 850 milyon dolar gelir getirdi ve bu, Hogwarts Legacy’yi şirketin şimdiye kadarki en büyük oyunu yapmaya yetti. Hogwarts Mirası, 1,28 milyon eşzamanlı izleyici ileAyrıca Twitch’te en çok izlenen tek kişilik oyun rekorunu elde ederek rekor kırdı.

Ancak Steam’de Hogwarts Legacy’nin hem eşzamanlı oyuncularda (879.308 oyuncu) hem de en çok satanlar listelerinde etkileyici konumlara tırmandığını görüyoruz.

Warner Bros. ayrıca Variety ile birkaç ek istatistik paylaştı. Buna göre oyuncular 10-21 Şubat tarihleri ​​arasında oyunda 267 milyon saat geçirdi.

Bu etkileyici başarı ancak diğer platformlar devreye girdikçe büyüyebilir. Xbox One ve PlayStation 4 versiyonu 25 Temmuz’da, Nintendo Switch versiyonu ise 4 Nisan’da çıkacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu