Haber

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak: Türkiye’nin yüzyılı gençlik yüzyılı olacak

gençlik ve Spor Bakan Osman Aşkın Bak “Gelecek çok güçlü olacak. Türkiye’nin yüzyılı gençlik yüzyılı olacak. Teknoloji yüzyılı olacak.” söz konusu.

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, bir dizi ziyareti kapsamında geldiği Rize’de ilk olarak belediye başkanları ve AK Parti teşkilatları ile bir araya geldi. Daha sonra Rize Valiliği ve Rize Belediyesi’ni ziyaret eden Bakan Bak, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi (RTEU) Akademik Yılı Mezuniyet Törenine katıldı. Burada bir konuşma yapan Bakan Bak, genç istihdamı konusunda önemli projeler yürüttüklerine değinerek, “Genç istihdamı konusunda projeler yürütüyoruz. Genç girişimcilere yönelik projeler yürütüyoruz. Bu nedenle takip edin, başvurun. Bakanlıklarımız” dedi. bu noktada çok çalışmanız gerekiyor gençlere ihtiyacımız var bu noktada sizlere çok güveniyoruz gelecek çok güçlü olacak türkiyenin yüzyılı gençlik yüzyılı olacak teknoloji yüzyılı olacak büyüyen, gelişen ve güçlü bir Türkiye’nin yüzyılı olacak.Ülkemizle gurur duyuyoruz.Ülkemizin performansıyla gurur duyuyoruz.Ülkemizi seviyoruz.Ülkemizi seviyoruz. İyi ki bu ülkede yaşıyoruz, bu bölgede yaşıyoruz” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile meslektaş olarak büyüdüğünü kaydeden Bak, “Cumhurbaşkanımızla NATO zirvesine çıkarken kendisinin ne kadar değerli bir dünya başkanı olduğuna şahit oluyorum. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile gurur duyuyoruz. Tayyip Erdoğan, Üniversitemiz de ona layık olma yolunda ilerliyor. Araştırmaya, çalışmaya ağırlık vermeliyiz. Öğrenciler onun geleneğini devam ettirsinler. Rize’yi unutmayın.”

Bakan Bak konuşmasının ardından törene katılan öğrencilere başarılar dileyerek kendilerini ve akademisyenleri tebrik etti. Daha sonra Rize Güreş Eğitim Merkezi’ni ziyaret eden Bak, güreşçilerle bir araya geldi. Burada güreşçilerle sohbet eden Bak, sporcular ve aileleriyle hatıra fotoğrafı çektirdi. Bakın son olarak TFF 1. Lig’den Üstün Lig’e yükselen Çaykur Rizespor, Mehmet Cengiz Tesislerini ziyaret etti. Kulüp yönetimi ile görüşen Bak, Rizespor’a başarılar diledi. – RİZE

haberhassa.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu