Ekonomi

Fiyatlar düştü ancak vatandaşlar bayilerde otomobil bulamıyor

Otomobillerde ÖTV matrahlarının düzenlenmesiyle birtakım modellerde fiyatlar düştü. Sıfır arabalarda oluşan indirimler sonrası vatandaşlar bayilere akın etti. Lakin bayilerde sıfır araba bulabilmek neredeyse imkansız. Birtakım bayilerin ise arabaları stokladığı tabir edilirken, yılbaşında araba fiyatlarında yeni artırım beklentisi oluştuğu öğrenildi.

Otomobillerde ÖTV matrahlarının belirlenmesinde değişikliğe gidildi. Resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren değişikliğe nazaran matrah alt limiti 120 bin liradan 184 bin liraya yükseltildi. Bu değişiklik ile birlikte 595 bin TL ve altındaki araçların fiyatlarının düşmesiyle birlikte bu fırsatı kaçırmamayı düşünen vatandaşlar bayilerin yolunu tuttu. İndirime giren araba markalarının bulunduğu bayilerini gezen vatandaşlar bayilerden “otomobil yok” karşılığı alıyor. Bayiler vatandaşlara Aralık ve Ocak ayı için gün verirken; vatandaşlar ise Aralık ayında arabalara artırım geleceği telaşını yaşıyor.

Öte yandan kimi araba galerilerinin otoparklarında ise çok sayıda sıfır araba bulunduğu dikkat çekerken, bu araçların daha evvel siparişi verilenler olduğu karşılığı veriliyor. – BURSA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu