Haber

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Dönmez’i uyaran Cumhurbaşkanı Erdoğan, kahkahalara neden oldu.

Kabine toplantısının ardından kameralar karşısına geçen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Karadeniz’de doğal gaz rezervlerinin keşfedildiği müjdesini verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Fatih sondaj gemimiz Çaycuma 1 sahasındaki yeni sondajına 29 Ekim’de başladı. Ekiplerimizin 7/24 yoğun çalışmaları sonucu bugün yeni bir müjdeyi vermenin gururunu yaşıyoruz. Fatih’imiz. sondaj gemisi Çaycuma’da 58 milyar metreküp doğal gaz rezervi keşfetti.” .

“Biraz hızlı olun derim”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın müjdeyi vermeden önceki sözleri dikkat çekti. “Bilindiği üzere, enerjide dışa bağımlılığımızı azaltmak için yerli kaynaklarımızı daha fazla kullanmayı ana hedeflerimizden biri olarak belirledik” diyerek konuşmasına başlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir anda Enerji Bakanı’na seslendi. ve Doğal Kaynaklar, Fatih Dönmez. Cumhurbaşkanı Erdoğan, doğalgaz keşifleriyle ilgili de, “Görüyorum ki Sayın Bakanımın yüzü gülüyor. Biraz hız yapın diyorum. Hızlanın, inşallah şimdi Filyos’a gideriz ya da başka bir yere gideriz. Nereye gidersek gidelim, oradan ateş edelim.”

BAKAN DÖNMEZ ERDOĞAN’IN SÖZLERİNE GÜLDÜ

Bakan Dönmez ve diğer kabine üyeleri, Erdoğan’ın sözlerine güldü. Erdoğan daha sonra Çaycuma-1 sondajında ​​yapılan doğalgaz keşfini açıkladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu