İş

Ege Üniversitesi ile NoorCM Menkul Kıymetler arasında iş birliği protokolü imzalandı

Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, “Ege Üniversitesi olarak öğrencilerimizin iş dünyasıyla yakın ilişkiler kurmasını, aldıkları eğitimleri uygulamalarla desteklemeyi oldukça kıymetli buluyoruz.” dedi.

Ege Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Kısmı ile NoorCM Menkul Kıymetler AŞ ortasında “Uygulamalı Finansal Piyasa İşlemleri” projesi protokol imza merasimi Ege Üniversitesi Rektörlüğünde gerçekleştirilirken, “Uygulamalı Finansal Piyasa İşlemleri” seçmeli dersinin gelecek yıldan itibaren kayıt almaya başlayacağı bildirildi.

İmza merasiminde açıklamalarda bulunan Budak, Üniversite olarak öncelikli gayelerinden biri de Türkiye’nin bilimsel üretimine katkı sunarak, global rekabette aksiyon almasını sağlayacak her türlü iş birliklerini desteklemek olduğunu belirtti.

Gerçekleştirilen iş birliği protokolünün de bu maksada giden yola epeyce değerli ve bedelli bir birlikteliği oluşturduğunu kaydeden Budak, “Ege Üniversitesi olarak öğrencilerimizin iş dünyasıyla yakın ilişkiler kurmasını, aldıkları eğitimleri uygulamalarla desteklemeyi oldukça kıymetli buluyoruz.” dedi.

Budak, öğrencilerin gelişimine dayanak vermek için iş dünyası ile ikili iş birliklerini önemsediklerini belirterek, bundan ötürü çeşitli kurumlarla işbirliği içinde hareket ettiklerini lisana getirdi.

NoorCM ile Ege Üniversitesi ortasındaki yeni bir protokolü hayata geçirmenin heyecanı içerisinde olduklarını aktaran Budak, “Biz sadece öğrencilerimizin eğitim-öğretim faaliyetleri ile değil, onları geleceğe hazırlayacak gelişimsel her türlü süreci desteklemeyi kendimize düstur ediniyoruz.” yorumunu yaptı.

Budak, bu protokol kapsamında, NoorCM firması yetkilileri ile piyasa uzmanlarının Ege Üniversitesi öğrencilerine ders vermesinin sağlanacağını bildirerek, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Kısmı öğrencilerinin piyasalara hassas, yatırım kültürü kazanmış ve şuurlu yatırımcı kimliği kazanmalarını planladıklarını söz etti.

Projenin “Finansal Piyasalar Uzmanı” yetiştirmelerine imkan sağlayacağını kaydeden Budak, dersi alan öğrencilere NoorCM firması tarafından staj ve istihdam imkanları sağlayacaklarını da lisana getirdi.

“Türkiye’de zarar etmedik”

NCM Investment Şirketler kümesi kurucusu ve İdare Heyeti Lider Yardımcısı Naser Al Marri de, NoorCM olarak gerek Türkiye’de gerekse uluslararası birçok farklı mecrada üniversiteler ile sosyal sorumluluk çerçevesinde bir araya geldiklerini ve bu tür değerli projelere katkı sağladıklarını bildirerek, bundan sonra ki süreçlerde de özellikle gençlerin gelişimine yönelik birçok farklı projeye katkı sağlayacaklarını söyledi.

Türk piyasalarında yaklaşık 10 yıldır etkin olduklarına değinen Marri, “2018’deki kur şoku da dahil olmak üzere Türkiye’deki yatırımlarımızdan bir kuruş bile zarar etmedik.” dedi.

Marri, şirketlerinin sadece Türkiye’de değil, ayrıyeten Lübnan, Ürdün ve Malezya üzere birçok ülkede yatırımları olduğuna dikkati çekerek, büyüme ataklarına devam edeceklerini ve sırada Ankara ve Antalya’da ofis açma projelerinin bulunduğunu tabir etti.

Projenin öğrencilere tanıtımı ve geleceğin borsacılarında farkındalık oluşturmak ismine yeniden NoorCM katkıları ile bir de öğrencilere yönelik panel gerçekleştirildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu