Haber

DİSK vergi ve gelir adaleti talebiyle yürüyüşüne devam ediyor

Haber: ÇAĞATAN AKYOL – Kamera: SADIK KARAKULOĞLU

Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu’nun (DİSK) “vergide adalet, gelirde adalet” sloganıyla İstanbul’dan Ankara’ya yürüyüşü dördüncü gününde Bursa’dan başladı. DİSK Başkanı Dilek Çerkezoğlu, “Dün üyelerimizle, yürüyüşümüze destek veren kurum temsilcileriyle ve işçi arkadaşlarımızla Yalova’da, akşam da Bursa’da buluştuk. Bugün yürüyüşümüze aynı noktadan, Bursa Kent Meydanı’ndan başlıyoruz. Bilecik’e doğru.”

“Vergide adalet, gelirde adalet” talebiyle İstanbul’dan Ankara’ya yürüyüş düzenleyen DİSK, dördüncü gününde Bursa’dan yola çıktı. Yürüyüş öncesinde Bursa Kent Meydanı’nda açıklama yapan DİSK Başkanı İstek Çerkezoğlu, dünkü yürüyüş programını hatırlatarak şunları söyledi:

“Dün Yalova’da, akşam ise Bursa’da üyelerimiz, yürüyüşümüze destek veren kurum temsilcileri ve çalışan arkadaşlarımızla buluştuk. Bugün de aynı noktadan, Bursa Kent Meydanı’ndan Bilecik’e doğru yürüyüşümüze başlıyoruz. Bugün Bilecik ve Eskisehir’de olacağız. Öğlen Bilecik, akşam 17.00’de de Eskisehir’de mitinglerle yürüyüşümüze güçlenerek devam edeceğiz. Yarın 14.00’te Ankara Ulus Meydanı’nda olacağız. Milyonların adalet talebi Gelirde adalet, vergide adalet için Ankara’ya taşımak için yürüyüşümüze devam ediyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu