Haber

Btp Başkan Yardımcısı Eyercioğlu: “Deprem bölgesinde bile kirayı düşünen sistem artık burada durmamalı”

BURHAN DEMİRCİOĞLU

Bağımsız türkiye partisi(BTP) eski başkanı Haydar Baş vefatının 3. yılında Kahramanmaraş’ta anıldı. BTP Genel Başkan Yardımcısı Ömer Eyercioğlu, “Deprem bölgesinde yaşadıklarımızın şahidisiniz. Bu ortamda bile kirayı düşünen bir sistem artık burada durmamalı. O yüzden bu fedakarlığı yapmaya karar verdik. “

BTP eski Genel Başkanı Haydar Baş’ı vefatının 3. yıl dönümü nedeniyle Kahramanmaraş’ta anma programı düzenlendi. Programa BTP Genel Başkan Yardımcısı Ömer Eyercioğlu, Kadın Kolları Başkanı Seçil Mumcuoğlu, parti yöneticileri ve vatandaşlar katıldı.

“BU SİSTEM DÜŞÜNCESİ ATIŞLARINA SON VERİLMEMELİ”

Programda konuşan Ömer Eyercioğlu şunları söyledi:

“Hocamız tarih yazmış, Türkiye’nin ve dünyanın geleceğinde büyük rol oynayan fikirleri önümüze koydu. İnancımızla, inancımızla ilgili çok değerli özellikler ortaya koydu. Bakın seçime girme kararı alacaktık. Her şey hazırdı, hatta bir kısmıyla görüştük, siyaseti bize çekmeye çalıştılar, bunları biliyorduk ama gördük ki ülke çok kötü durumda, birilerinin bu hükümeti mutlaka değiştirmesi gerekiyor, bunun hiç bir faydası yok. Daha gidilecek çok yol var.Bizim bu deprem bölgesinde neler yaşadığımıza şahit oluyorsunuz.Bu ortamda bile rant düşünen bir sistem artık burada durmamalı.

“HÜSEYİN BAŞ BU FEDA’Yİ BUGÜN YAPARDI”

Bu yüzden bu fedakarlığı yapmaya karar verdik. Bu seçime girmeyelim dedik. Bu değişikliği gerçekleştirmek için fedakarlık yapalım. Hüseyin Baş bugün o fedakarlığı yaptı. Geri adım atmış ama bu geri çekilme öyle bir gerileme ki, oku uzatınca uzatıyorsun, atıyorsun işte bu şekilde ok başta geriye doğru harcanıyor, uzuyor, sonra atınca, aralıklarla geçer. İşte Bağımsız türkiye partisi Bu son seçim kararıdır. Şimdi yayımızı geri çekiyoruz. Bu değişimin arkasında iktidara yürüyecektir çünkü çok iyi biliyoruz ki kim gelirse gelsin bu ülkede bir milliyet vardır. ekonomi Modeli uygulamaya koymadıktan sonra tahlil reçetesi yoktur. Bu milletin çektiği acılara, sıkıntılara son verecek bir siyasetleri yok. Sadece bir kişi gidecek ve bir başkası gelecek ama en azından ehven-i şer diye bir şey var. Bu değişimin başlayabilmesi için bir fedakarlık yaptık.

“BAĞIMSIZ Türkiye PARTİSİ SEVENLERİ BU HEDEFTEN GERİ DÖNMEDİ”

Asla bizim inzivamız değil ama bu milletin sahibi olduğumuz için, bu vatanın gerçek sahibi olduğumuz için fedakarlıktır. Bugün Bağımsız Türkiye Partisi büyük bir işlev üstlenmiş olup, kararlı yürüyüşümüz hocamızın çizdiği yolda devam etmektedir. Asla geri adım atmamak… Hocamız bize ne öğütledi, ne öğretti? Onun bizden istediğini yaparak yürümeye devam ediyoruz ve görüyorum ki Bağımsız Türkiye Partisi sevdalıları bu hedeften bir adım bile geri adım atmamıştır.”

Kaynak: ANKA / Yerel

kepsut-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu