Haber

Bilecik Valisi Kızılkaya proje yürütülen köyler ziyaret etti

Bilecik Valisi Kemal Kızılkaya, Vilayet Özel Yönetimi tarafından yürütülen çalışmaların tamamlandığı köylerde incelemede bulundu.

Vali Kızılkaya, AK Parti Bilecik Milletvekili Selim Yağcı, AK Parti Vilayet Lideri Serkan Yıldırım, Vilayet Genel Meclis Lideri Osman Yılmaz ve Vilayet Özel Yönetimi Genel Sekreteri Seda Bayrakçı ile birlikte Gölpazarı Çengeller ve merkez Çakırpınar köylerinde tamamlanan projeleri yerinde inceleyerek vatandaşlarla biraya geldi.

İl Özel Yönetimi gruplarının köylerin yol, su ve başka alt yapı muhtaçlıklarını karşılamak için alanda olduklarını tabir eden Kızılkaya şunları kaydetti:

“Yürütülen koordineli çalışmalarla kendi imkanlarımızı verimli bir biçimde kullanarak hoş sonuçlar aldık. Projelerin yürütüldüğü köylerimizden Çakırpınar köyünde 11 milyon lira maliyetle 8 bin ton sıcak asfalt kullanarak 5,5 kilometre yolu kazandırdık. Ayrıyeten 365 bin lira bütçeli öteki bir projeyle de 50 tonluk içme suyu deposunu köyümüzde hizmete alarak su sıkıntısını da çözmüş olduk. Çengeller köyünde de 1 milyon liranın üzerinde yatırımla su sıkıntısını hallettik.”

2022 yılı içerisinde 41 noktada 102 kilometre köy yollarının asfaltlandığını bildiren Kızılkaya, 130 köyde de yürütülen su kanal projelerinin tahlile kavuşturulduğunu kaydetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu