Haber

Başkan Tugay’dan kadın ve çocuklara yönelik projelere destek sözü

Uluslararası Rotary 2023-2024 Dönemi Başkanı Gordon R. Mclnally ve Uluslararası 2440. Bölge Federasyon Başkanı Ayda Özeren ile beraberindeki heyet, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. İş birliklerinin görüşüldüğü toplantıda Başkan Cemil Tugay, “Uygulamak istediğiniz pek çok projeyi burada da uygulayabiliriz. Elimden ne geliyorsa yapmaya hazırım” diye konuştu.

2023-2024 Dönemi Uluslararası Rotary Başkanı Gordon R. Mclnally ve eşi Heather McInally, Uluslararası 2440. Bölge Federasyon Başkanı Ayda Özeren, 2440. Rotary Federasyonu Eski Başkanı Esat Kardıçalı ve eşi İclal Kardıçalı Başkan Tugay’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ertuğrul Tugay ile İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Projeler Dairesi Başkanı Anıl Kaçar’ın da eşlik ettiği ziyarette İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Rotary Kulüpleri iş birliği ile yapılan Altın İğne Projesi ve Girişimci Kadınlar Projesi’nin (GİKA) devam etmesine yönelik konular görüşüldü.  

Tugay’dan iş birliği sözü

Ziyaret için heyete teşekkür eden İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, “Karşıyaka Belediye Başkanı olduğum dönemde ve daha öncesinde de birbirimize destek olduk, iş birlikleri yaptık. Bundan sonraki süreçte var olan iş birliklerinin devamı ve geliştirilmesi adına niyetimi ortaya koymak isterim. Her zaman güzel şeyler için yanınızdayız. Uygulamak istediğiniz pek çok projeyi burada da uygulayabiliriz. Elimden ne geliyorsa yapmaya hazırım” diye konuştu.

Mclnally: “Kadınların güçlendirilmesi gerekiyor”

Uluslararası Rotary 2023-2024 Dönemi Başkanı Gordon R. Mclnally, “Aslında kadınların güçlendirilmesi, istihdamının yaratılması gerekiyor. Kadınların güçlendirilmesiyle toplum da güçleniyor. Buna çok önem veriyoruz. Bu konuda elimizden gelen desteği vereceğiz” şeklinde konuştu.

Özeren: “Önceliklerimiz her zaman kadın ve kız çocukları”

Kadın istihdamını artırmak için birçok proje yaptıklarını ifade eden Uluslararası 2440. Bölge Federasyon Başkanı Ayda Özeren, “Projelerin devamlılığı açısından bugün bizi burada kabul ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Sürdürülebilir ilişkilerimizi göstermek açısından da çok değerli bu buluşma. Önceliklerimiz her zaman kadın ve kız çocuklarının eğitimi. Sosyal belediyecilik alanında kadınlara ve çocuklara yönelik birlikte çok fazla çalışmamız oluyor. Bu projelerin sizinle de süreceğine hiç kuşkumuz yok” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu