Sağlık

Barbie ve Oppenheimer etkili olabilir: İngiltere’de korona vakaları bir haftada yüzde 30 arttı

Birleşik Krallık Sağlık Güvenliği Ajansı’na (UKHSA) göre, yeni varyant Eris, ülke genelinde her 7 yeni vakadan birini oluşturuyor.

Eris, yüzde 39,4 ile vakaların yaklaşık yarısını oluşturan Arcturus’tan sonra Birleşik Krallık’ta en yaygın ikinci varyant olarak kaydedildi.

Yetkililer, dünya genelinde Kovid-19 vakalarındaki artışın sürmesi nedeniyle durumu yakından takip ettiklerini bildirdi.

İngiltere’de Kovid-19 bulaşma ve aşılama oranlarını tahmin eden Zoe Kovid-19 Symton Araştırması’na göre, 4 Temmuz’da 606 bin 656 olan iddia edilen vaka sayısı, 2019’da 200 bin artarak 785 bin 980’e çıktı. 27 Temmuz

Barbie ve Oppenheimer etkisi?

Uzmanlar, ülkede Kovid-19 vakalarındaki artışın, 21 Temmuz’da açılan Barbie ve Oppenheimer sinemalarının ardından milyonlarca kişinin sinemaya akın etmesiyle ilgili olabileceğini öne sürdü.

İnsanların ara sıra kapalı ve iyi havalandırılmayan alanlarda yakın görünmesinin bulaşma oranlarını artırabileceği fiyatlandırılıyor.

Hastalığa karşı bağışıklığın azalması ve Kovid-19 aşılarının makul bir şekilde geciktirilmesinin de vakaların artmasına neden olabileceği belirtiliyor.

haber-cigli.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu