Ekonomi

Baird, Belirsiz Kazanç Tahminleri Nedeniyle Raytheon ve Northrop’un Notunu Düşürdü

Baird Equity Research’teki analistler yakın tarihli bir raporda, savunma şirketleri arasında 2023’ün dördüncü çeyreğinde farklı mali performans beklediklerini söyledi. Ancak havacılık endüstrisi için olumlu bir görünüm sunmaya devam ediyorlar ve “orijinal ekipman üreticilerinin artan üretim oranlarına” işaret ediyorlar ve hizmet ve parça sektöründe güçlü bir genişleme.”

Sonuç olarak analistler, Northrop Grumman (NOC) ve RTX Corp (RTX) için tavsiyelerini Nötr duruşlara düşürdüler ve hisse senedi fiyatlarının Baird’in değerleme hedeflerinin %10’una yaklaştığını belirttiler.

Buna karşılık analistler, “piyasadaki mevcut gerileme” nedeniyle Boeing (BA) ve Spirit AeroSystems’i (SPR) Yeni Yükseliş Tahminleri olarak seçtiler.

Ek olarak analistler, Triumph Group’un (TGI) notunu Outperform’a yükselterek bunu “beklenen varlık satışlarıyla ilişkili finansal yeniden yapılandırmaya” bağladılar.

Baird, derecelendirmesini düşürmesine rağmen RTX için değerleme hedefini 88 dolardan 94 dolara yükseltti.

“Tahminimizi önümüzdeki 12 ayı kapsayacak şekilde genişleterek, büyük ölçekli savunma müteahhitleri için tamamı 2025 öngörülerine dayanan değerleme hedeflerimizi aynı hizaya getiriyoruz. Notumuzu Nötr olarak değiştirme kararımız, 12. Son iki ayda S&P 500’de RTX’in hisse değerindeki yüzde artış. “%24 oranında artan bu oran, potansiyel riskler ve ödüller arasında daha dengeli bir dengeye dayanıyor.”

Analistler, RTX’in 2024’teki mali performansının piyasa beklentileriyle uyumlu olacağını öngörüyor ancak bu tahminleri yükseltmek için sınırlı bir potansiyel görüyorlar. Gelişmiş turbofan motorun (GTF) maliyet yapısına, özellikle de toz metal analizinin uygulanmasına ilişkin endişeler devam etmektedir.

Bu makale yapay zeka teknolojisinin yardımıyla hazırlandı, tercüme edildi ve bir editör tarafından gözden geçirildi. Daha fazla ayrıntı için lütfen Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu