Ekonomi

Apple, iPhone 15 serisini 12 Eylül’de tanıtacak

Apple, ürünlerin lansmanı için şirket yöneticilerinin yer aldığı önceden kaydedilmiş bir video sunacak ve bu video YouTube ve Apple’ın web sitesinde yayınlanacak. Geçen yılki etkinlik yaklaşık bir buçuk saat sürdü. Apple, 2020 yılından bu yana ürün vitrinlerinde önceden kaydedilmiş görselleri kullanıyor.

Apple’ın lansmanları şirket için önemli; ürünlere yönelik heyecan yaratıyor ve yılın en büyük satış dönemi olan Aralık çeyreğine doğru ilerleyen bir pazarlama fırtınasına zemin hazırlıyor. Apple’ın geçen yıl piyasaya sürülmesinden bu yana YouTube çekimlerini 31 milyon kişi izledi; Bu, müşterilerin hâlâ doğrudan şirketten bilgi almayı sevdiğini gösteriyor.

Teknoloji devi, bu yıl yeni iPhone’ların satışlardaki düşüşü durdurmasını, Huawei’nin yenilenen rekabetini savuşturmasını ve Android telefon sahiplerini geçiş yapmaya ikna etmesini umuyor.

Apple ayrıca, 2024’te planlanan lansmanından önce Haziran ayında yeni VR başlığı Vision Pro’yu da duyurdu. Şirket, geliştiricileri çekme çabalarına ilişkin bir güncelleme sunabilir ancak bu çalışmayla ilgili daha fazla ayrıntı muhtemelen gelecek yıla kadar yayınlanmayacak. .

iPhone 15: USB-C ve titanyum

Apple’ın 2020’den bu yana uyguladığı modeli devam ettirerek dört yeni iPhone modelini piyasaya sürmesi bekleniyor. Apple’ın biri 6,1 inç ekranlı, diğeri 6,7 inç ekranlı olmak üzere iki boyutta orta sınıf iPhone’ları piyasaya sürmesi bekleniyor. titanyum kasalı ve daha iyi kameralı iki boyutta üst düzey “Pro” telefon.

Bu yılki en büyük değişikliğin, Apple’ın 2012’de “gelecek on yılın” iPhone şarj cihazı olarak piyasaya sürülen tescilli Lightning bağlantı noktasının yerini alacak olan USB-C şarj bağlantı noktası olması bekleniyor.

Apple Watch

Geçtiğimiz yıl Apple, Eylül ayında Apple Watch Series 8’i ve Ultra adında yeni bir üst düzey titanyum modelini piyasaya sürdü.

Apple’ın saatleri genellikle yıldan yıla iPhone’lar kadar büyük değişiklikler yaşamasa da, her ikisinin de bu yıl güncelleme alması muhtemel. Apple’ın ana akım saatleri 2018’den beri aynı boyut ve şekle sahip.

Analistlere göre şirketin yeni saatlerde çipi yükseltmesinin yanı sıra sağlık sensörlerini de güncellemesi bekleniyor. Ancak Apple, önümüzdeki yıl cihazın 10. yıl dönümü için daha büyük değişiklikler yapabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu