Haber

Anadolu Yayıncılar Birliği Fahrettin Altun’un yanında olduğunu belirtti

Anadolu Yayıncılar Derneği (AYD), İsrail medyasının hedef gösterdiği Cumhurbaşkanlığı İrtibat Lideri Fahrettin Altun’un yanında olduklarını belirtti.

AYD’den yapılan yazılı açıklamada, İsrail medyasının Altun’u hedef alan algı ve manipülasyonlarına bir yenisini daha ekleyerek “düşmanca” ve “vicdansız” bir yaklaşım sergilediği belirtildi.

Açıklamada, dünyanın gözü önünde Gazze’de katliam ve soykırım gerçekleştiren İsrail’in, dezenformasyon ve yalan haberleri yalanlayan, sosyal medya yalanlarını ifşa eden Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun’u suçladığı belirtildi. Tanımlama yapıldığı bildirildi.

İsrail medyasında yer alan haberlerde, “Erdoğan’ı devirmek mümkün değil ama Fahrettin Altun ve ekibinin derhal durdurulması gerekiyor. Hem de derhal” ifadeleri yer alırken, açıklamada aşırı ve düşmanca bir yaklaşım sergilendiği vurgulanarak, şunlar kaydedildi:

“Anadolu Yayıncılar Birliği olarak bu aşırı yaklaşımı ve yersiz karşılaştırma yapanları şiddetle kınıyoruz. Sosyal medyada dezenformasyon ve yalan haberlerin ortaya çıkarılması için büyük çaba harcayan İrtibat Lideri Fahrettin Altun’un yalnız olmadığı bilinmelidir. Anadolu medyası olarak Sayın Altun’un yanındayız. “İsrail, öncelikle Filistinlilere uyguladığı baskıdan vazgeçmeli, işlediği insanlık suçlarının ve savaş suçlarının hesabını vermeli.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu