Haber

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Yazıcı’dan 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü mesaj açıklaması

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Asuman Cevahir Yazıcı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 85. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Yazıcı, açıklamasında, Atatürk’ün sadece asker ve devlet adamı olmadığını, duruşu, öngörüsü, görüşleri ve hoşgörüsüyle milletin yolunu aydınlattığını vurgulayarak, şunları söyledi:

“Gazi Mustafa Kemal, ömrünü ülkesine ve ideallerine adamış, milletine olan sonsuz inanç ve inancıyla, tüm dünyaya örnek olacak bağımsızlık mücadelesini önce zaferle, sonra da cumhuriyetle taçlandırmıştır. Cumhuriyetimizin bir asrı tamamladığı ve Türk Yüzyılının başladığı bu yıl, Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’ün bize emanet ettiği ülkemizi, üzerimize düşen sorumlulukların bilinciyle muasır medeniyetler seviyesine taşıyacağız. Ülkemizi Şanlıurfa’yı Türk Asrında daha ileri noktalara taşımak için ihtiyacımız olan gücün damarlarımızdaki asil kanda olduğunu herkes biliyor.Bu bilinçle erkek-kadın, genç-yaşlı, çocuk-yetişkin herkes, Görevlerini teker teker yerine getireceğine ve ülkemizi, özellikle güzel şehrimizi daha ileri noktalara taşıyacağımıza inanıyorum.Milletimize yeni bir ufuk açan Gazi Mustafa Kemal Atatürk için yapılacak en değerli çalışma, Bir asır önce Kurtuluş Savaşı başlatılarak Anadolu topraklarına gömülmeye çalışılması, birliğimiz için yapılacak en değerli çalışmadır, birlik ve kardeşliğimizin korunmasıdır. Bu duygu ve düşüncelerle, İstiklal Mücadelemizin Başkomutanı, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin ilk Cumhurbaşkanı, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve aziz milletimizi rahmet, saygı ve minnetle anıyoruz. Vefatının 85’inci yıl dönümünde vatanımız için canlarını feda eden şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet, saygı ve minnetle anıyoruz. “Önünüzde saygıyla eğiliyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu