Haber

Ahmet Eşref Fakıbaba, Osmaniye’de Şanlıurfalı kanaat önderleriyle bir araya geldi

ŞanlıurfaAhmet Eşref Fakıbaba, eski Belediye Başkanı ve ÂLÂ Partisi Ankara Milletvekili Adayı Osmaniye ‘de Şanlıurfalı kanaat önderleriyle görüştü. Fakıbaba, “Urfa’daki depremde 180 civarında kayıp verdik. Beş bina yıkıldı. Yani gördüm ki bir düzenleme yok, bir plan yok. Böyle bir durumun olduğu bir dönem yok. İnşallah, ben şahsen inanıyorum. 15 Mayıs’tan sonra düzeltirsiniz.”

Şanlıurfa eski Belediye Başkanı ve İYİ Parti Ankara Milletvekili adayı Ahmet Eşref Fakıbaba OsmaniyeFakıbaba’ya gelip, “Sizinle sohbet etmeye geldim. Ben siyaset falan yapmıyorum arkadaşlar. Uygun olmaz. Adam kayırma yok. Adalet var, samimiyet var, dürüstlük var. Yani mal varlığım var.” doktor muayenehanemle olanın yarısıdır.Bir dönem milletvekilliği yaptım.Şükürler olsun ki alnımız yüzümüz ağardı.Hesabı Allah’a ve onun adına herkese verecek durumdayız. İnşallah 15 Mayıs’ta vereceğiniz helal oylarla ben de başkanıma, milletvekilime ve milletvekili adayı arkadaşlarıma canı gönülden inandığıma inanıyorum.’ dedi.

“BEN SİYASETÇİ DEĞİLİM, BEN BİR KULUYUM”

Ahmet Eşref Fakıbaba dedi ki:

“Bugün buraya siyasetçi olarak gelmedim. Vallahi hepinizi çok özledim. Çok içten söylüyorum. Bir abiniz olarak, bir yakınınız olarak söylüyorum. Siz Urfa kokusunu benden, ben de sizden koku alıyorum. .Açık ve nettir.Allah hepinizden razı olsun.Öncelikle değerli Urfa Halk Derneği Liderime, muhtarıma, teşkilatımıza, il başkanımıza, STK başkanlarımıza, muhtar arkadaşlarıma canı gönülden teşekkürlerimi sunuyorum. ey hanımefendiler, beyefendiler ve bu teşkilatta emeği geçen Osmaniyeli hemşehrilerim Allah bilir ben hizmet adamıyım kardeşim ben kulum bu milletin kuluyum 71 yaşındayım teşekkürler Allah’ım burada hemşehrilerimin neredeyse tamamı beni tanıyor SSK hastanesinden tanıyorlar Sabahın erken saatlerinden gece 12’ye kadar hastamın yanındaydık ‘Bu parayı göndereceğiz, bu paketi verelim, şu gömleği alacağız’. Bakanlar kafelerde dolaşırken millet ne dedi ‘Fakıbaba olacak’ dedim, ‘Fakıbaba Fakıbaba olacak. O yüzden bu havanın kokusunu çok iyi alıyorum dostum.” Madem iş alacaktın neden bir yıl önce almadın abi bu işin maaşını kendi babanın cebinden mi ödüyorsun? yardım paketi gönderecektiniz peki ya bu depremde ilk geldiğim Osmaniye.Niçin Sayın Genel Başkanım Osmaniye beni atadı ve iki milletvekili arkadaşım ben buradayım biliyor musunuz? “Bundan sonra Urfa’ya gideceksiniz.” Neyse uzatmak istemiyorum. Oradan da Urfa’ya geçtik. Allah şehitlerimizi cennet eylesin burada doğal bir yılda. Canlarımız için Urfa’ya gittik. çok şükür burada Urfa’da binden fazla vatandaşımız hayatını kaybetti.Urfa’da 180 kaybımız oldu.Beş bina yıkıldı.Ben bunu gördüm arkadaş ortada bir düzenleme yok,plan yok.Zaman yok. Böyle bir durum için inşallah 15 Mayıs’tan sonra düzelteceğinize bizzat inanıyorum.

“SİYASET YAPMIYORUM SOHBET ETMEK İÇİN GELDİM”

seninle sohbet etmeye geldim Ben siyaset falan yapmıyorum. Uygun değil. Kayırmacılık yok. Adalet var, samimiyet var, dürüstlük var. Yani doktorumla olan varlığımın yarısıdır, bakanlık yaptım, belediye başkanlığı yaptım. Üç dönem milletvekilliği yaptım. Çok şükür alnımız ak yüzümüz ak. Dolayısıyla Allah’a ve herkese hesap verecek durumdayız. İnşallah 15 Mayıs’ta sizlerin helal oylarıyla bunu gerçekleştireceğim, liderime ve milletvekili ve milletvekili adayı arkadaşlarıma yürekten inandığımdan eminim. Arkadaşlarıma şunu söyledim. Nusret Başkanın huzurunda muhterem lidere söyledim. Ben bu arkadaşlara kefilim dedim. Bakın ben siyaset yapmıyorum. Hemşerilerime dedim ki haklı bir amacınızı yerine getirmezseniz, yemin ederim bir daha gelmezsem nankörlük etmiş olurum. Kıskandım çünkü senin için buradayım dostum.”

Kaynak: ANKA / Siyaset

pozantihaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu