Haber

7 Ekim’den bu yana bir ilk! Hizbullah lideri Nasrallah, Hamas ve İslami Cihad liderleriyle görüştü

8 Ekim’den bu yana İsrail ordusuyla savaşan Lübnan’daki Hizbullah’ın Genel Sekreteri Hasan Nasrallah, Filistin İslami Cihad Hareketi Genel Sekreteri Ziyad el-Nahhale ve Hamas Siyasi Başkan Yardımcısı Salih el-Aruri ile görüştü. Büro.

GAZZE’DEKİ SON GELİŞMELER KONUŞULDU

Hizbullah’ın resmi Telegram hesabından yapılan açıklamada, Nasrallah’ın Nahhale ve Aruri ile üçlü görüşmesine ilişkin bilgi verildi. Görüşmede Hamas’ın İsrail’e yönelik başlattığı “Aksa Tufanı” saldırısı ve Lübnan-İsrail sınırında yaşanan çatışmalar başta olmak üzere Gazze’deki son gelişmelerin ele alındığı belirtildi.

“GERÇEK ZAFERİN ELDE EDİLMESİ İÇİN YAPILMASI GEREKENLER DEĞERLENDİRİLDİ”

Açıklamada, “İsrail’in Gazze ve Filistin’e yönelik vahşi saldırısının durdurulması amacıyla bu hassas süreçte direniş cephesinin gerçek zafere ulaşması için yapması gerekenler değerlendirildi.” ifadeler kullanıldı.

“KALICI KOORDİNASYON” VURGULANDI

Açıklamada ayrıca toplantıda gelişmelerin günlük olarak takip edilmesine ve koordinasyonun sürekli sağlanmasına önem verildiği belirtildi.

7 EKİM’DEN BERİ İLK

Hizbullah lideri Nasrallah, İsrail-Filistin çatışmasının başladığı 7 Ekim’den bu yana ilk kez Hamas ve İslami Cihad’ın üst düzey yetkilileriyle bir araya geliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu