Haber

41 OPERASYON ‘ALTIN ​​KIZLARA’ YÖNELİK 8 MİLYON LİRALIK HIRSIZLIĞA BÜYÜYÜYOR

KOCAELİ Emniyet Müdürlüğü ekipleri, 4 ilde açık buldukları 35 evin kapılarını açarak 8 milyon lira çalan ‘Altın Kızlar’ çetesine operasyon başlatırken, 25’i kadın 41 kişi gözaltına alındı. .

Yaşanan hırsızlık olaylarına ilişkin Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık ve Yankesicilik Büro Amirliği ekipleri harekete geçti. Polis kamera kayıtlarını inceledi. Yaklaşık 4 ay süren soruşturmanın ardından belirledikleri kapıları açarak yaklaşık 8 milyon TL’ye mal olan ziynet eşyası ve parayı çalan şahıslar, Kocaeli’de 14, Samsun’da 1, Bursa’da 1 ve Bursa’da 1 ve kilitli değildi. İstanbul’da 19 farklı adres, daha önce hırsızlık kabahatleriyle itham edilmişti. Pek çok rekoru bulunan ‘Altın Kızlar’ çetesinin gerçekleştirdiği öğrenildi. Çete üyesi olduğu belirlenen 55 kişinin kimliği belirlendi. Polis ekipleri Kocaeli, İstanbul ve Kayseri’de operasyonlar düzenlerken, 25’i kadın 41 kişi gözaltına alındı. 14 zanlının işledikleri başka suçlardan da cezaevinde olduğu öğrenildi.

Aramalarda 3 ruhsatsız av tüfeği, 1 ruhsatsız tabanca, 2 kuru ateşlemeli tabanca, 129 mermi, 18 kol saati, 17 çift altın küpe, 4 altın bilezik, 6 altın kolye, 5 altın yüzük, 21 bin 500 TL ve 300 Euro bulundu. bulundular. geçti. Kocaeli Emniyet Müdürlüğü’ne getirilen 41 zanlı, buradaki işlemlerinin ardından Gebze Adliyesi’ne sevk edildi.

Gözaltına alınan kadın çete üyelerinin yakalanmaları halinde ceza indirimi almak ümidiyle hamile oldukları iddia edildi. Adliyeye sevk edilen kadınların bir kısmının hamile olduğu, bir kısmının da kucağında bebeklerinin olduğu görüldü.

haber-kalkandere.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu